x

I Jarmark Wielkanocny

I JARMARK WIELKANOCNY W NOWYM RYNKU

 

W tym roku po raz pierwszy zapraszamy Państwa na prawdziwy... Jarmark Wielkanocny!

 

W dniach od 23-29 marca na placu przed centrum handlowym od strony Zakładu Energetycznego TAURON, staną stragany kilkunastu lokalnych wystawców, którzy zaprezentują swoje wyroby i rękodzieło związane z tematyką Świąt Wielkiej Nocy.

 

Wielkanocne malowanie jajek

Do udziału w tegorocznym malowaniu jajek zapraszamy lokalne przedszkola i przedstawicieli jeleniogórskich mediów. Od 23 do 29 marca wszystkie maluchy, przy udziale lokalnych dziennikarzy, będą tworzyły styropianowe, duże pisanki, lub trochę mniejsze arcydzieła.

 

Bardzo wielkanocna promocja!

Podczas trwania Jarmarku Wielkanocnego będziecie Państwo mogli skorzystać z jeszcze jednej atrakcji – za zakupy na kwotę min. 200 zł, otrzymacie Państwo możliwość odebrania pięknej, ręcznie zdobionej pisanki. Wielkanocny upominek będzie zapakowany w efektowe, owalne pudełko z logo Nowego Rynku – miły prezent wprowadzający w klimat Świąt Wielkiej Nocy.

 

WYSTAWCY:

 

Cristallo jewellery to domowa pracownia unikatowej biżuterii tworzonej z koralików, kryształków Swarovski oraz srebra. Każdy projekt jest autorski oraz wyjątkowy. Biżuteria tworzona jest z ogromną pasją, a jej celem jest podkreślenie naturalnego piękna każdej kobiety. Oprócz modeli wystawionych na sprzedaż Cristallo zajmuje się także projektowaniem biżuterii na specjalne okazje.

Zapraszamy na: https://www.facebook.com/cristallo.jewellery/

 

 

Od 7 lat zajmujemy się wypiekiem pierników. Nasze pierniki cechuje duża dbałość o szczegóły a także skład. Do wypieku pierników stosujemy najwyższej jakości produkty, a także własną kompozycję przypraw. Cechuje je niepowtarzalne zdobnictwo. Zajmujemy się także rękodziełem, między innymi wydmuszką naturalną, ręcznie malowaną (np. indycza, gęsia, kacza).

 

 

Joanna Małoszczyk
MALARKA POETKA ILUSTRATORKA

Ponad 70 wystaw
Obrazy w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Włoszech, Chorwacji, Kanadzie, Belgii, USA, Republice Czeskiej, Szwecji, Francji, Słowacji, Norwegii, RPA i Australii,

ULUBIONE TECHNIKI - pastele, akwarele, zwykłe ołówki piórka i tusze
ULUBIONE TEMATY - Akt, portret, kwiaty ,architektura
Jeleniogórskie Centrum Kultury nakręciło krótki dokumentalny film na temat mojej twórczości pod tytułem ,,Inny punkt widzenia'

 

DEBIUT W Krakowskim piśmie,, Student,, i wrocławskiej ,,Sigmie,,

Liczne publikacje w lokalnej prasie

CZŁONEK Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki i grupy NURT działającej w Lubaniu.
Moje wiersze i obrazy można znaleźć w ANTOLOGIACH wydawanych z Portal Sukcesu, Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki,grupę NURT działającą w Lubaniu.

We wspólnych tomikach  grupy ,,METAFORA,, pod tytułem ,,DOKĄD i ,,NA GRANICY SŁOWA,,

2013 ukazał się w pełni autorski tomik pod tytułem ,,Jeszcze zdążę ,,

Uzupełnieniem tomiku jest płyta CD ,którego ideą jest zbliżenie muzyki i tekstu poetyckiego.
Muzyka Ewelina Lichmam i Michał Świątczak, śpiewa Ewelina Lichmam

W 2009 roku otrzymała odznakę honorową ,,ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ,,
Zilustrowałam  ponad 15 książek

http://prowincjonalia.blox.pl/html

 

Zajmuję się amatorsko i hobbystycznie rzemiosłem artystycznym, wykonuję witraże metodą Tiffany'ego. Są to głównie zawieszki ozdobne na okna ale i stojące formy, chusteczniki , lampiony. Prace moje można obejrzeć na stronie www.luwit.blogspot.com oraz na facebooku / Lucyna Kłosowska. Mieszkam w Gromadce, ul. Norwida 2, gdzie mam swoją pracownię.

"Luwit" - małe formy witrażowe

Telefon +48 660 565 363 lub lucynaklosowska1@gmail.com

 

 

Grażyna Kosińska - twórczyni ludowa.

Rękodzieło, t.j : kraszanki opolskie, pisanki ażurowe i ażurowe z motywami kwiatowymi oraz tradycyjne ozdoby z piernika.

https://www.facebook.com/firma.plastek

Grażyna Kosińska Skwarek
Ul. Armii Krajowej 6 m.4
48-200 Prudnik
tel 516145888
e.mail: radek.skwarek@o2.pl

 

 

Avalanche Małgorzata Musiał

Kompleksowa organizacja imprez okolicznościowych:

- dekoracje ślubne i okolicznościowe
- oprawa akustyczna i usługi konfenansierski
- dekoracja światłem
- usługi florystyczne
- rękodzieło

ul. 
Łomnicka-Lotnisko 1
58-500 Jelenia Góra
tel. +48 697 698 037
e-mail: musial.mg@gmail.com
Facebook: Avalanche Małgorzata Musiał JG

 

 

J&B Design.

Produkcja ozdób z drewna z korą.

Mail: jbdesign77@gmail.com

 

 

 

Jesteśmy małym browarem leżącym na skraju Rudaw Janowickich nad przepiękną doliną Bobru.

Budynek został zaprojektowany tak byście mogli podejrzeć jak zachodzi proces warzenia równocześnie podziwiając okoliczne widoki.

Dostaniecie niepowtarzalną możliwość zakochania się w dobrym piwie i Rudawach Janowickich.

Browar Miedzianka
Miedzianka 57b
58-520 Janowice Wielkie
recepcja@browar-miedzianka.pl
tel.: 693 43 93 60

 

 

Nieprzerwalnie od 30 lat Ceramika Czaja-Sobieraj jest producentem i eksporterem oryginalnej ceramiki bolesławieckiej opartej na tradycjach ceramiki stempelkowej , w ofercie posiada całe zestawy stołowe (śniadaniowe, obiadowe, kawowe), pojedyncze artykuły do zastosowania w domu i kuchni jak i drobne artykuły dekoracyjne . Nasza ceramika, poza posiadanym bogactwem kształtów jest unikalnie zdobiona. Możemy się pochwalić bardzo szeroką gamą własnych dekoracji. Oferujemy zdobienia standardowe bolesławieckie czyli wykonywane metodą stempelkową jak i unikatowe zdobione pędzlami lub gąbką. Obecnie wykonujemy również kalkomanie np. magnesy. Wszystkie wyroby są wypalane w temp 1240C a bazą surowcową pozostają gliny i kaoliny regionu bolesławieckiego.

Oferujemy Państwu serwisy do kawy i herbaty, zestawy obiadowe, np.: czajniki, dzbanki, kubki, miski, talerze oraz wiele innych art użytkowych i dekoracyjnych, np: jajka, baranki, zajączki, dzwonki, wazoniki i wiele innych .Wyroby nasze można śmiało używać w kuchenkach mikrofalowych, zmywarkach jak i piekarnikach .Gliny i szkliwa są krajowe i posiadają certyfikaty.

CERAMIKA CZAJA-SOBIERAJ 

Anna Czaja-Sobieraj
Rudzica 145, 59-818 Siekierczyn
tel. kom. +48 509-832-967 lub +48 785-397-058
www.facebook.com/ceramikaBoleslawieckaCzaja
www.ceramikaczaja.firmy.net

 

 

Zdrowa żywność z lnu - bez konserwantów, sztucznych barwników i bez białego cukru. Chałwa lniana, oleje lniane, oleje rzepakowe. Produkty bezglutenowe i dla osób dbających o zdrowie.

www.gacjana.pl

 

 

 

Helena Wiśniewska – HelenaArt. Zajmuję się ozdabianiem artystycznym według własnego pomysłu przedmiotów użytkowych i ozdobnych co można zobaczyć na zdjęciach  zamieszczonych na mojej stronie www.HelenaArt.pl.  

Zajmuję się również wytwarzaniem ozdobnych szali i dodatków z wełny i jedwabiu. 

HelenaArt
Helena Wiśniewska
www.HelenaArt.pl
e-mail: helena@helenaart.pl
tel. +48 604 708 812

 

 

Złota Patoka to rodzinna pasieka wędrowna zajmująca się produkcją naturalnych miodów odmianowych oraz miodów smakowych z dodatkami.

Z naszą pasieką wędrujemy po pięknych i dzikich terenach Pogórza Kaczawskiego, Borów Dolnośląskich i rozległych Wrzosowiskach Przemkowskich zapewniając naszym pszczołom idealne pastwiska, na których pozyskują nektar na wspaniały miód.